USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Dengesizler Yine Yalan Yazdı

Aydın’da yayın yapan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik gerçek dışı haberleriyle bilinen Denge Gazetesi yaptığı son haber ile tepkilerin odağı haline geldi.

Dengesizler Yine Yalan Yazdı
23-08-2023 11:03

Deprem bölgesinde görevlendirilen Aydın Büyükşehir Belediyesi personelinin, sendikanın görevlendirmesiyle deprem bölgesine giden öğretmen kız kardeşi ile buluşmasını ‘1500 kilometre uzaktaki sevgilisini BŞB aracıyla görmeye gitti’ başlığıyla yayınlayan Denge Gazetesi’ne sosyal medyada tepki yağdı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik algı yaratmak için ne yapacağını şaşıran Denge Gazetesi, bu kez de iki kardeşin deprem bölgesindeki buluşmasını çarpıtarak yayınladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Fatih Çelik isimli personel, 18.04.2023 tarihinde deprem bölgesine görevlendirildi. Çelik, bölgede bulunan konteyner kente Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirmesiyle gitti.

Çelik’in Aydın’da öğretmen olan kız kardeşi Tuğba Çelik de sendikanın görevlendirmesiyle 17 Nisan’da 05:40 uçağı ile deprem bölgesine gitti. Büyükşehir Belediyesi’nde görevli abisi Fatih Çelik ile yemek arasında deprem bölgesinde bir araya gelen Tuğba Çelik, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İki kardeşin buluşmasını ‘sevgililer buluştu’ olarak yayınladılar!

İkisi de deprem bölgesinde bulunan iki kardeşin buluşmasını haber haline getiren Denge Gazetesi, bugüne dek görülmemiş bir habercilik skandalına imza attı. Algı yaratmak için iki kardeşin buluşmasını, ‘1500 kilometre uzaktaki sevgilisini BŞB aracı ile görmeye gitti’ şeklinde yayınlayan Denge Gazetesi’ne sosyal medyada büyük tepki gösterildi.

Aydınlılardan büyük tepki

Denge Gazetesi’nin haberine büyük tepki gösteren Aydınlılar, sosyal medyada #ahlaksızsındenge başlığıyla kampanya başlattılar.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ