USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Hikmet Saatçı: Aydın’daki tablodan memnunuz

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da yüzde 60’a yakın oy alırken, 17 ilçenin 12’sinde birinci çıktı. CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, Aydın’daki tablodan memnun olduklarını dile getirdi.

Hikmet Saatçı: Aydın’daki tablodan memnunuz
30-05-2023 15:19

Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Aydın, ilk turda olduğu gibi yine ‘Kılıçdaroğlu’ dedi. Kılıçdaroğlu’na yüzde 59.84’lük oranla 449 bin 559 oy çıkarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 40.16’lık oranla 301 bin 709 seçmenin desteğini aldı.

Aydın’ın 17 ilçesinin 12’sinde de en fazla oyu alan isim Kılıçdaroğlu oldu.

Aydın’daki seçim sonuçlarını Yeni Kıroba’ya değerlendiren CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, demokrasiye inanan bir parti olduklarını anımsatarak, “Baştan söyledik. ‘Kemal Bey seçilirse 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacak’ dedik. Toplumu ayrıştırmayacağını söyledik ama bu seçimlerde bunu başaramadık. Gönlümüz isterdi ki, başarsaydık. Türkiye’ye bir nefes aldırmak istedik ama bunu öteledik” dedi.

“HALKIMIZ DEĞERLENDİRECEK”

 “Seçim bitti, yine görev başındayız” diyen Saatçı, “Bu mücadele devam edecek. Mücadeleden yılmayız, yorulmayız. Halkımızın refahı için her şeyi yapacağız. Türkiye’de yapılan seçimlerde yüzde 48 oy aldı Genel Başkanımız. Bu oy, Türkiye genelinde yüksek bir oydur. Ama maalesef Türkiye’de seçimin kaderini mülteciler ve ev satın alıp vatandaşlık verilen kişiler belirledi.  İnanıyorum ki, bir dahaki seçimlerde halkımız bunu daha iyi değerlendirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

“MÜCADELEDEN KAÇMAYIZ”

İkinci tur seçiminde yaklaşık yüzde 60’lık oy aldıklarını dile getiren Saatçı, şöyle konuştu: “İlk turda yüzde 56 buçuk olan oy yüzde 60’lara geldi. İlçe örgütlerimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, görev verdiğimiz ilçe belediye başkanlarımızın desteği, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın verdiği mücadele,  yüzde 60’ları getirmiştir. Halkımıza teşekkür ediyoruz. Mücadeleye devam. Biz CHP’liler olarak mücadeleden kaçmayız. Bu ülkenin kurtuluşunda CHP en ön safta olacaktır.”

“BİR SEÇİM BİTTİ, DİĞERİ BAŞLIYOR”

Kılıçdaroğlu’nun en fazla oy aldığı illerin arasında Aydın’ın da olduğunu anımsatan Saatçı, “Seçimin biri bitti, diğeri başlıyor. Önümüzdeki Mart ayında yerel seçimler var. Hem yerel seçimler hem genel seçimler için çalışmaya başlıyoruz. Mücadeleden kaçmak yok. Yerel seçimler için çalışma programı yapılacaktır. Başarıya gideceğimize inanıyorum” dedi.

“BAŞKANIMIZIN KENDİ GÖRÜŞÜ”

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun görevden ayrılması yönünde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve bazı partililerin söylemlerinin sorulması üzerine Saatçı, “Her seçim sonucunda bu söylemler olur. Genel Başkanımız, ‘mücadeleye devam’ dedi. Bolu Belediye Başkanımızın kendi düşüncesidir. O öyle düşünmüş olabilir, biz böyle düşünebiliriz. Halkımız ne isterse o olur. Genel Başkanımızın görüşlerine katılıyorum, saygı duyuyorum. O doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dediğim gibi, Aydın’daki tablodan mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ