USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Siyaset

Kuşadası Belediye Başkanı Günel: "Hakkımdaki iftiralara sessiz kalmamızı kimse beklemesin"

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, şahsı ve temsil ettiği kurum hakkında gerçek dışı ithamlarla olumsuz algı oluşturmaya yönelik paylaşımlarda bulunan sahte sosyal medya hesaplarına karşı hukuki mücadelesini sürdürüyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Günel: "Hakkımdaki iftiralara sessiz kalmamızı kimse beklemesin"
08-06-2023 16:33

İsmail Ümit Dilşen   
AYDIN (İHA) - Eleştiriye her zaman açık olduklarının bir kez daha altını çizen Başkan Ömer Günel, “Şahsım ve çalışma arkadaşlarım hakkında ortaya atılan iftiralara ve edilen hakaretlere sessiz kalmamızı kimse beklemesin” dedi.  
 
Başkan Ömer Günel, ‘Dezenformasyonla mücadele düzenlemesi’ olarak da bilinen ‘Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çerçevesinde, halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçunu işledikleri gerekçesiyle bazı sahte sosyal medya hesaplarıyla ilgili Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 
 
Başkan Günel, “Göreve geldiğimiz günden bu yana kentimizin her noktasına ulaştırmaya başladığımız kaliteli hizmetin bazı çevrelerde hazımsızlığa neden olduğunun farkındayız. Kuşadası Belediyesi olarak elde ettiğimiz başarı söz konusu çevrelerin uykularını kaçırmaktadır. Bu kişiler, mertçe karşımıza çıkıp eleştiride bulunmak yerine açtıkları sahte sosyal medya hesapları aracılığıyla masa başlarında klavye kahramanlığına soyunmakta ve bu yolla kamufle olacaklarını düşünmektedirler. Buna izin vermemizi ve sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yalan, hakaret ve iftira yoluyla Kuşadası Belediyesi’ni, şahsımı ve çalışma arkadaşlarımı yıpratmaya yönelik hiçbir girişime izin vermeyeceğiz ve hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ