USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Resmi Reklam

Zeren Ertaş'ın adı Koçarlı'da yaşatılıyor

20-11-2023 09:28

Aydın KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'ndaki asansör kazasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş'ın adının Koçarlı ilçede yaşatılması için gerekli olan adım Kasım ayı Belediye Meclis toplantısında atılarak onaylandı. Kararın ardından parkın tabelası değiştirilirken, yeni tabela belediye ekipleri tarafından yerine takıldı. 

Zeren Ertaş'ın adı ilçedeki Yüzüncü Yıl Sosyal tesislerinde yaşatılarak adının “Yüzüncüyıl Zeren Ertaş Sosyal Tesisleri” olarak değiştirileceği oy birliğiyle karara bağlandı.

Koçarlı Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı, Belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Nedim Kaplan Başkanlığında gerçekleştirildi. 

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen’in Ertaş ailesini ziyareti sonrası TBMM’de yaptığı konuşmada ailenin bir isteğinin kızlarının isimlerinin Aydın’da yaşatılması olduğunu açıklamasının ardından Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan bu isteği geri çevirmeyerek Zeren Ertaş isminin Koçarlı’da yaşatılacağını duyurdu. Başkan Kaplan ayrıca, İlçede yapımı tamamlanan Yüzüncüyıl Sosyal Tesislerinin isminin değiştirilmesi ve “Yüzüncüyıl Zeren Ertaş Sosyal Tesisleri” olması için kasım ayı belediye meclisinde karar alacaklarını ifade etmişti.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ 

Belediye Başkanı Nedim Kaplan Başkanlığında gerçekleşen Kasım Ayı Meclis Toplantısında, Başkan Kaplan’ın vefa örneğine duyarsız kalmayan Meclis üyeleri acılı ailenin isteği olan kızları Zeren Ertaş isminin yaşatılmasını oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Kaplan yaptığı açıklamada, Ertaş ailesine başsağlığı dileyerek, “Zeren kızımızın isminin Koçarlı’da yaşatılması sözünü vermiştik. Belediye Meclisimizde meclis üyelerimizin tamamının oyuyla Yüzüncü yıl Sosyal Tesislerimizin ismini “Yüzüncüyıl Zeren Ertaş Sosyal Tesisleri” olarak değiştirdik. Zeren Kardeşimizin ismi bu parkla yaşayacak.  yeni tabelamız ekiplerimiz tarafından takıldı. Önümüzdeki günlerde Zeren kızımızın ailesi ile parkımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Meclis üyelerimize de gösterdikleri hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Zeren Kardeşimizin ismi bu parkta sonsuza kadar yaşayacak" ifadelerini kullandı.

#ilangovtrBasın No :