USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Genel

Aydın’da biyoteknik mücadele çalışmaları devam ediyor

Aydın İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, örtüaltı yetiştiriciliğinde zararlı kontrollerine aralıksız devam ederken, alanlardaki biyoteknik mücadelesini de sürdürüyor.   

Aydın’da biyoteknik mücadele çalışmaları devam ediyor
24-01-2024 13:01

Uğur Eser   
AYDIN (İHA) - Türkiye’nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da, üreticilerin büyük sıkıntılarından olan zararlılar ile mücadele çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede Söke ilçesinde faaliyet gösteren ve Örtüaltı Kayıt Sistemi’nde kaydı bulunan üreticileri ziyaret eden Aydın İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, örtüaltı yetiştiriciliği alanlarında inceleme gerçekleştirdi. Biyoteknik mücadele yaygınlaştırma çalışmalarına devam edilirken, ekipler desteklerinden dolayı üreticilere teşekkür etti. Gerçekleştirilen ziyaretlerde ayrıca üreticilere entegre mücadelenin önemi, uygulanması ve biyolojik, biyoteknik mücadele desteklemeleri hakkında bilgi verdi. 
 
Konu ile ilgili Aydın İl Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Söke ilçemizde Örtüaltı Kayıt Sistemi Yönetmeliği kapsamında, sisteme  kayıt yaptıran üreticilerimiz ziyaret edildi. Üreticilerimizle entegre mücadelenin önemi, uygulanması hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Biyolojik ve biyoteknik mücadele desteklemeleri hakkında bilgilendirme yapıldı” ifadeleri yer aldı. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ